Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam1
Toplam Ziyaret66623
BOTOX VE DERMAL DOLGULAR

Botox Nasıl Yapılır?
Botoks uygulanan bölgedeki kaslardaki kas bağlantıları ve sinir bloke olur bu sebeple kasılmalar önlenmiş olur. Sinir uçlarında salgılanan asetilkolin adında bir maddenin salınımı önlenir. Bu sebeble uygulama botox yapılan bölgenin cilt kırışıklıkları giderilmiş ve deri gerginlik kazanmış olur. İşlem basittir ve ofis ortamında uygulanabilir.Anestezi gerektirmez botox uygulaması acısızdır ve enjeksiyon yerinde herhangi bir iz bırakmaz. Uygulanacak alan temizlendikten sonra ince uçlu iğnelerle kas içine küçük dozlarda ilaç veriliyor. Uygulama için 10_15 dakikalık bir seans yeterlidir. Uygulamadan sonra uygulanan alanda herhangi bir değişiklik olmaz ve günlük normal aktivitelere hemen dönülebilir.

Botox Nasıl Etki Eder?

Botox estetik uygulamalarda, yaşla birlikte belirginleşen mimik çizgilerini hafifletme yada ortadan kaldırmak amacıyla kullanılır. Botox uygulaması güvenilir ve kolay bir yöntemdir. İstenilen bölgede kas içine enjekte edilerek ilaç, kaslarda gevşemeye kaslarda ve kasların üzerindeki kırışıklarda düzleşmeye neden olur.Hastalarımız botosk uygulaması sonrası mimik kaslarının tamamen felç olmasını istememektedir. Bu etkiyi sağlamak için, uygun dozlarda ve aşamalı botox enjeksiyonu uygulayarak, yüz mimik kaslarında kısmi rahatlamasını sağlayabiliyoruz. Botox klasik kullanım alanlarının yanında, son zamanlarda uygun dozlarda, boyun, dudak üstü, dekolte ve yanak bölgesinde ki ince kırışıklıklara uygulanmaktadır. Ayrıca gummy smile (gülümserken dişetlerinin fazla görünmesi), bunny lines( gülümserken burun kenarlarında oluşan çizgiler),bruksizm (diş gıcırdatma)  vs tedavisinde de kullanılmaktadır.

BRUKSİZM (DİŞ GICIRDATMA) TEDAVİSİNDE BOTOXGUMMY SMİLE (GÜLERKEN DİŞETLERİNİN FAZLA GÖRÜNMESİ)Kaş Kaldırma Botox

Botox estetik uygulamalarda, yaşla birlikte belirginleşen mimik çizgilerini hafifletme yada ortadan kaldırmak amacıyla kullanılır. Botox uygulaması güvenilir ve kolay bir yöntemdir. Göz çevresi medikala estetik denilince kaş kaldırma için botox mutlaka akla gelir. Kaş kaldırma ve şekillendirme botox göz çevresine istenilen görüntüyü sağlamada sıklıkla başvurulan medikal bir yöntemdir.

Kaşların şekillendirilmesinde botulinum toksin ile kuyruk kısmının kaldırılması, yüksek olan orta kısmının indirilmesi ve kaş şeklinde daha çekici gözüken bir yapı elde edilmesi mümkün. Botulinum toksinin kaş şekillendirmede uygun şekilde kullanılabilmesi elbette çok iyi bir anatomi bilgisi gerektiriyor. İlacın etkisi 3-7 gün içinde tam olarak oturur, botoksun etki süresi yaklaşık 4-6 ay arasında sürüyor.

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Botoks

Göz çevresi cildi çok incedir ve kırışmaya çok erken dönemde başlar. Göz çevresi kırışıklıkları, göz çevresinde bulunan kas dokusunun aktif çalışmasıyla oluşuyor. Fazla mimik kullanımı, yapısal olarak göz etrafındaki kas dokusunun kırışıklığı artırması gibi nedenler kırışıklıklara yol açıyor. İki kaş arasındaki kırışıklıkların, alındaki yatay çizgilerin ve göz kenarındaki kırışıklıkların (kazayağı kırışıklıkları). Göz çevresinde oluşan kırışıklıkların önlenmesi için farklı yöntemler kullanılıyor. Botoks aşırı kas aktivitelerini azaltmak ve durdurmak için kullanılıyor.

Göz etrafındaki hareketlilikten kaynaklanan kırışıklıklar varsa, bu hareketi azaltıcı bir tedaviye yönlenmek gerekiyor. Bunun da başlıca tedavi biçimi botoks enjeksiyonudur. Kasın fazla çalışan bölümünün çalışmasını engelliyor ya da azaltıyor, bu yolla kırışıklığı engelliyor. Bunun dış kısımlarında ki kas aktivitesinin azaltılması kaz ayağı veya göz çevresi kırışıklıkların azaltılmasını sağlar. İki kaş arasındaki kırışıklıkların, alındaki yatay çizgilerin ve göz kenarındaki kırışıklıkların (kazayağı kırışıklıkları) yok edilmesinde etkilidir. Bu bölgeye yapılacak botoks enjeksiyonları kaşlarında duruşunu etkiler. Kaşların kaldırılması için ek enjeksiyonlar yapılabilir. Kaşlar aşırı kalktığında kontrolde düzeltme enjeksiyonları planlanabilir.

Göz çevresi kırışıklık botoks uygulması , iki kaş arasındaki kırışıklıkların, alındaki yatay çizgilerin ve göz kenarındaki kırışıklıkların (kazayağı kırışıklıkları) yok edilmesinde etkilidir diğer bölgelerle birlikte rahatlıkla uygulanabilir. Göz çevresi kırışıklık botoks uygulaması iğne ile yapılır. Etkisi 4-7 günde ortaya çıkar. 3.hafta da kontrol yapılır ve 6 aydan önce tekrar edilmemelidir.

Kaz Ayakları İçin Botox

Botoks, alın ve göz kenarındaki çizgileri azaltma, 'kaz ayaklarında oluşan çizgileri ortadan kaldırma, çatık kaş izini yok etme gibi özellikleriyle biliniyor.3-7 gün içinde tam olarak oturur, botoksun etki süresi yaklaşık 4-6 ay arasında sürüyor.

DERMAL DOLGULAR

Medikal estetik alanında en çok      başvurulan temlerden birisi de Hyalüronik asit dolgular uygulamalarıdır.      Yüzdeki ince çizgilerin giderilmesi veya yüze hacim kazandırmak için      yıllardır kullanılan estetik dolgu uygulaması ile yüzdeki derin      kırışıklar, çökük ya da sarkık yanaklar yok olur ve doğal yüz konturları      geri döner. Dudak dolgusu, tüm ağız ve kontürler da uyumlu bir sonuç elde      edilir, gözaltı dolgusu, cilt gençleştirme, yüz germe,      göz çevresi kırışıklığını giderilmesi kullanılır.

Yüz Dolgusu   Dolgu enjeksiyonları, cilt güzelleştirme için en çok tercih edilen medikal estetik girişimlerden biridir. Her bölge için farklı çözümler sunan ve genellikle hyalüronik asit bazlı olan bu maddeler yaşlanmanın en belirgin olduğu yüz için kullanılıyor. Kırışıklıklar, derideki yaşlanma, yüz konturlarındaki bozukluklar dolguyla gideriliyor ve cilt daha iyi şartlarda yeniden canlanıyor yüz dolgusu. Cilt altına verilen dolgu maddesi, cildin alt katmanlarına destek veriyor ve kırışığın ya da çöküklüğün içini doldurarak görünmez olmasını sağlıyor. Genellikle, yüz dolgu işlemi yaptıran kişiler çevrelerindekilerin herhangi bir işlem yaptırdıklarını anlamadıklarını, sadece onları çok dinlenmiş ve gençleşmiş gördüklerini söylediklerini anlatıyorlar.

 • Yüz dolgu işlemleri sayesinde ince kırışıklıkların, çukurlukların hafif veya orta dereceli burun-ağız kenarı çizgilerin doldurulabildiğini ve bu işlemin yüzün her bölgesinde belirgin olmayan kırışıklıklar için tercih ediliyor. Burun bölgesine de asimetriyi düzeltmek amacıyla da sıklıkla uygulanılıyor. Yüz dolgu işleminin sıklıkla kullanıldığı yerlerden bir diğeri de dudak dolgusu.
 • Yaşla beraber, özellikle yanak bölgesinde belirgin bir hacim kaybı yaşandığını ve bu durumun yorgun bir görünümüne yol açtığını söylüyor. Dolgu işlemleriyle, elmacık kemikleri yüzün gerektirdiği şekilde belirginleştirilip ya da küçültülebiliyor. Ancak elmacık kemiği hacmini artıracak dolgu uygulamaları yapılırken çok büyük bir özen ve dikkat gösterilmesi gerekiyor.

 

        Yüz Dolgu İşlemi Hangi Bölgelere Uygulanıyor?

  •  yanaklar
  • Alın bölgesi
  • Dudak kenarı çizgileri
  • Burun
  • Çene
  • Alt çene çizgileri
  • Kaşlar (hacim vermek için)
  • Yara izleri


.
.
.
.
..
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
 
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
..
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Kuşadası botox, kuşadası botox, kuşadası botox, kuşadası botox, kuşadası botox, kuşadası botox,  kuşadası botox,  kuşadası botox,  kuşadası botox,  kuşadası botox, kuşadası masseter botoxu, kuşadası masseter botoxu,  kuşadası masseter botoxu,  kuşadası diş sıkma, kuşadası bruksizm,  kuşadası diş sıkma,  kuşadası bruksizm, dişeti botoxu, kuşadası dişeti botoxu,  kuşadası dişeti botoxu,  kuşadası dişeti botoxu,  kuşadası gummy smile, kuşadası gummy smile , kuşadası gummy smile Nazilli implant 


ÖZEL NAZİLLİ AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ
313 75 25--5555575025
ATATÜRK BULVARI MİMAR SİNAN CAD. SAĞLIK APT
SAĞLIK TURİZMİ
YURTDIŞI HASATALAR , İMPLAT TEDAVİLERİ, DİŞ AMELİYATLARI, 
LAMİNA, YAPRAK PORSELEN , AYDIN DİŞ HEKİMİ, KUŞADASI DİŞ HEKİMİ, DENTIST İN  KUŞADASI  ALMANYA HASTALRI, HOLLANDA HASTALARI,  KUŞADASI İMPLANT, KUŞADASI BOTOX, KUŞADASI ORTODONTİ

NAZİLLİDE ESTETİK DİŞ HEKİMİ

  
7056 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın