Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam11
Toplam Ziyaret85996
ZİRKONYUM

Zirkonyum Nedir?

Zirkonyum akıllı seramikleri vücudumuzla mükemmel biyouyum ve doğal görünüm sağlarlar. Yüksek teknoloji ürünü olan ve  uzay mekiklerinde ısı kalkanı, spor arabalarda fren diski olarak dayanıklılığını kanıtlamış olan Zirkonyum oksit günümüzde diş hekimleri tarafından da kullanılmaktadır. Zirkonyum akıllı seramikleri uygulamasıyla diş hekimliği için geliştirilen bu teknolojik seramiğin protetik tedaviye katkısı büyüktür.

Zirkonyum Porselen Esaslı Kron ve Köprü Uygulamaları Bu sistemde metal yerine yapı malzemesi olarak zirkonyum kullanılmaktadır. Yapılan çalışmalar diş hekimliğinin temel gereksinimleri olan estetik, sağlamlık, doku uyumluluğu ve doğallık konularında bugüne kadar ulaşılan en yüksek performansın elde edildiğini göstermiştir.

Tamamen manüpulatif becerinin bilgisayar destekli teknoloji ile birleştirilmesi sonucu ortaya çıkan bir yöntemdir. Klinikte elde hazırlanmış diş preperasyonları laboratuarda özel yöntemlerde şekillendirilir ve özel bir cihaz yardımıyla lazer tarama sistemi ile okunur. Bu bilgiler cihazın şekillendirme bölmesine aktarılır. Böylece zirkonyum oksit alt yapı oluşmuş olur. Bu alt yapının üstü özel porselenler ile kaplanılır. Böylece ışığı geçiren (neon efektli), oldukça dayanıklı, estetik, doğal görünümlü kuron ve köprüler elde edilmiş olur.

Sistemin en büyük avantajı ulaştığı çok yüksek dayanıklılıkla porselenleri artık köprülerde de kullanılabilir hale getirmesidir. Porselenin kırılgan yapısından dolayı kron ve köprü tüm kaplamalarda porselenin sağlamlığını arttırmak için alt yapı olarak sert ve dayanklı bir madde kullanma zorunluluğu vardır. Zirkonyum desteklilerde bu madde zirkonyum alaşımından meydana gelmektedir.

Zirkonyum Nerelerde Kullanılabilir?

  •  Tek diş kuron restorasyonları
  •  3-6 üyeli (anatomik uzunluğu 38 mm.ye kadar olan) köprüler
  •  İmplant üstü kron-köprü çalışmaları

 

 

 


ÖZEL NAZİLLİ AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ

ATATÜRK BULV. mimar sinan cad. Sağlık Apt

DİŞ HEKİMİ NURCAN KOŞAR

DİŞ HEKİMİ:OLGUN KOŞAR

nurcankosar@nazillidis.com

olgunkosar@nazillidis.com

0256 313 75 25--05555575025


 SAĞLIK TURİZMİ, YURT DIŞI HASTASI, BONDİNG, ESTETİK DİŞ HEKİMİ, İMPLANT, PEMBE ESTETİK, GÖMÜK OPERASYONU, AYDINDA DİŞ HEKİMİ, KUŞADASI İMPLANT,  KUŞADASI ORTODONTİ , KUSADASI ORTODONTİ,  KUŞADASI PEDODONTİ,  KUŞADASI İMPLANT,  KUŞADASI ESTETİK,  KUŞADASI ŞEFFAF PLAK , KUŞADASI BOTOX  DENİZLİDE DİŞ HEKİMİ, HİJYENİK DİŞ KLİNİĞİ, LÜX DİŞ KLİNİĞİ

 

 

  
4651 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın