Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam11
Toplam Ziyaret85996
BONDİNG

Bonding uygulaması estetik diş hekimliğinin faydalandığı koruyucu yöntemlerden biridir. Dişin rengini veya şeklini değiştirmek, büyütmek ya da bir kusurunu tedavi etmek amacıyla dişe yapılan ilavelerdir. Bu amaçla kullanılan malzemeler (mikrofil ajanlar), doğal dişin dış yüzeyine tutturularak şekil ve renk bozuklukları kolayca giderilebilir. Bonding, günümüzde en çok ve en son uygulanan koruyucu dişhekimliği işlemlerinden biridir. Çoğu durumda, en az miktarda diş kaybı ile bu işlem gerçekleştirilir. Bu sistem uygulanırken ağrı hissedilmez; Pek çok durumda, dişi uyuşturmaya bile gerek duymadan bu işlem uygulanabilir. Kozmetik dişhekimliğinde yetkin bir dişhekimi tarafından yapıldığında doğal görünür.

Bonding uygulanan dişlerde zamanla renk değişimi olur mu?

Mikrofil ajanlar, en ileri tekniklerle elde edilmiş olup, hemen hemen diş yapısıyla aynı özellikler taşırlar ve ancak normal dişler kadar renk değiştirirler.Yüzey pürüzlülüğü, cilalama ile en aza indirildiğinde lekelenmeye karşı dayanıklılığı artar. Dış faktörlerin sebep olduğu (sigara, çay, kola, kahve vb.) olası lekelenmeler ise, rutin diş muayenelerinde giderilebilir.

Bu sistemin uygulandığı dişler özel bir bakım gerektirir mi?

Bu konuda bazı sınırlamalar mevcuttur. Çok sert nesneleri (buz, şeker gibi) ısırmaktan kaçınmalıdır. Ayrıca tırnak yeme gibi kötü alışkanlıklardan uzak durulmalıdır.

Bir adeziv sistemin ömrü ne kadardır?

Bu süre, kullanılan malzemenin kalitesine ve diş hekiminin becerisine bağlıdır. Son teknoloji ile üretilen malzemelerin ömrü 5 ila 10 yıldır. Bonding uygulanmış bir dişe, daha sonra yeniden bir bonding işlemi yapılabilir.

Bonding uygulaması pahalı mıdır?

Genellikle diğer estetik işlemlere göre daha ekonomiktir.

Bonding Uygulama süresi ne kadardır?

Size, güzel ve kendinizden emin bir gülümseme sunacak olan bu işlem için pek çok kez bir seans (15 dak. – 1 saat) yeterlidir. Uygulanacak seans sayısı, yapılacak işleme göre değişir.

Bonding herkese uygulanabilir mi?

Hemen hemen bütün yaş gruplarına bu tedavi metodu uygulanabilir. Çocuklar, ergenlik çağındakiler, yetişkinler ve yaşlılar görünüşlerini ve gülümsemelerini bu metot sayesinde daha da güzelleştirebilirler.

 

 

 

 


 

ÖZEL NAZİLLİ AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ

ATATÜRK BULV. MİMAR SİNAN CAD SAĞLIK APT

DİŞ HEKİMİ: NURCAN KOŞAR

DİŞ HEKİMİ: OLGUN KOŞAR

nurcankosar@nazillidis.com

olgunkosar@nazillidis.com

              0 256 313 75 25 --5555575025             

 


 

 SAĞLIK TURİZMİ, AYDIN DİŞ HEKİMİ, DENİZLİ DİŞ HEKİMİ, ESTETİK DİŞ HEKİMİ, BONDİNG, LAMİNA ,DİŞ BEYAZLATMA, İMPLANT, GÖMÜK DİŞ, YURT DIŞI HASTALAR, ESTETİK DİŞ HEKİMİ, HİJYENİK DİŞ HEKİMİ, 

 

 

 

 

 

 

 

 

  
4414 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın