Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam11
Toplam Ziyaret85996
PORSELEN LAMİNATE VENEER

Porselen laminalar dişlerin sadece ön yüzeyinden minimum aşındırma yapmak suretiyle dişe yapıştırılan porselen yapraklardır.Çok ince (0,3,- 0,5 mm ) kalınlıktaki bu yapraklar istenen renk boy ve formlarda özel hazırlanmakta ve dişin ön yüzeyine yapıştırılmaktadır.

 Bu yöntemde klasik porselen kuronlardan farklı olarak dişten çok az mine dokusu aşındırılır.Bu sebeple yapılabilecek en konservatif ( koruyucu) tedavi şeklidir. Laminate Veneerler çok ince hazırlandığından, metal içermediğinden ve ışık geçirgenlik özelliğinin doğal dişlere yakın olmasından dolayı çok estetik sonuçlar vermektedirler. İşlemin uygulanması çok basit olup kısa sürelidir.Öncelikle hastadan ölçü alınır ve laboratuvarda örnek bir model çalışması yapılır.Hasta dişler henüz kesilmeden bitiş aşamasını bu model üzerinde görmektedir.Daha sonra ağrısız bir işlem ile dişler prepare edilir.Esas ölçü alındıktan sonra geçici veneer yapıştırılır.Böylece dişlerin dış etkilerden korunması sağlanır. Laboratuvarda son ölçüye göre model oluşturulur ve porselen laminalar hazırlanır.Özel bir teknikle ve yapıştırıcı resin adı verilen materyal ile dişlere yapıştırılır.Yapıştırma işlemi sonucunda laminaları dişten ayırmak mümkün değildir.Bu yüzden kırılmaya karşı çok dayanıklıdır.

Laminate Veneer Kimlere Uygulanır ?

 • Dişlerin formundan memnun olmayanlara
 • Ön bölgedeki diş renkleşmelerinde (Florozis, Tetrasiklin renkleşmesi v.s )
 • Dişleri aralıklı olanlarda
 • Ön dişlerde büyük dolguları bulunan ve çürüğün dolgu ile doldurulması sonucu estetik görünümden yoksun durumlarda,
 • Ön dişleri kırık veya aşınmış olan kimselerde uygulanır.

Laminate veneer'in avantajları nelerdir?

Çürük, aşınma, kırık veya yapısal anomalilerden dolayı, kendinizden emin bir şekilde gülümseyemediğiniz durumlarda dişlerinize bu metotla doğal bir güzellik kazandırmak mümkündür.Bu yeni uygulamanın avantajları;

 •  Küçük bir müdahale ile çok kısa sürede sağlıklı ve doğal bir görünüş elde edilir,
 •  Dişinizde sadece, tırnak kalınlığında bir yuva açılması (ki bu da her zaman gerekmeyebilir) yeterlidir,
 •  Sağlam, renkleri bozulmayan ve dayanıklı malzemelerden üretilirler.
 •  Dişlerinizin doğal yapısı bozulmadan istediginizin estetik özelliklere sahip olması sadece laminate veneer ile mümkündür.
 •  Tedavinin laboratuvar aşaması sadece 3-4 gündür. Ancak gülümseme tasarımında bu süre sonunda dudaklarınızın yeni görünümünüze uyum sağlaması 3-4 haftayı bulabiliyor. bu uyum süresince bazı dudak egzersizleri ve okuma tavsiye ediyoruz. bu süre sonunda yüzünüzle tamamen bütünleşmiş ve yapay olduğu kesinlikle farkedilmeyen yeni dişlerinizle rahatlıkla gülümseyebilirsiniz.
 • Görünümünden memnun olmadığınız dişlerinizin bir kopyası elde edilerek üzerinde bir tasarım yapılabilir. yani dişlerinize hiç bir müdahelede bulunmadan önce dişlerinizde oluşturalacak değişikliği size gösterebiliyoruz.
 •  Porselen yüzeyleri son derece pürüzsüz olacağı için sigara ve benzeri sebeplerden kaynaklanan lekelenmeleri ve diş taşı oluşumlarını minimuma indirir. - Kahve, çay, sigara gibi dış etkenlerle renk değiştirmez.
 •  Aşınmaya karşı direnci yüksektir.

Laminate veneer'in dezavantajları nelerdir?

- Diğer restorasyonlara göre sağlık açısından üstünlükleri vardır. Ancak diğerlerine kıyasla biraz daha pahalı bir sistemdir.

- Hassas bir tekniktir. İyi bir klinik ve laboratuar çalışması gerektirir. Hekimin ve diş teknisyeninin bu konu üzerine teknik bilgisinin ve sanat yeteneğinin tam olması gerekir.

 

ÖZEL İMPLAMER AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ

ATATÜRK BULVARI MİMAR SİNAN CAD SAĞLIK APT

DİŞ HEKİMİ:NURCAN KOŞAR--DİŞ HEKİMİ:OLGUN KOŞAR

nurcankosar@nazillidis.com  olgunkosar@nazillidis.com

0256 313 75 25--5555575025


.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Kuşadası implant, Kuşadası laminate veneer, Kuşadası zirkon, Kuşadası estetik diş hekimi, Kuşadası ortodonti, Kuşadası pedodonti, Kuşadası bleaching, Kuşadası bonding, Kuşadası estetik dolgu, Kuşadası botox

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Kuşadası implant,  kuşadası implant,  kuşadası implant, kuşadası implant,  kuşadası implant,  kuşadası implant, kuşadası implant,  kuşadası implant,  kuşadası implant,  kuşadası implant, kuşadası implant,  kuşadası implant,  kuşadası implant,  kuşadası implant, KUSADASI IMPLANT, KUSADASI IMPLANT,  KUSADASI IMPLANT , kuşadası bleaching,  kuşadası bleaching,  kuşadası bleaching,  kuşadası bleaching,  kuşadası bleaching,  kuşadası bleaching,  kuşadası botox, kuşadası botox, kuşadası botox , kuşadası botox,  kuşadası botox,  kuşadası botox,  kuşadası pedodonti,  kuşadası implant,  kuşadası implant, kuşadası implant 


SAĞLIK TURİZMİ, YURT DIŞI HASTALAR, İMPLANT, DİŞ BEYAZLATMA, GÖMÜK DİŞ, AYDIN DİŞ HEKİMİ,DENİZLİ DİŞ HEKİMİ, LAMİNA, YAPRAK PORSELEN , PEMBE ESTETİK, BONDİNG,ESTETİK DİŞ HEKİMİ, HİJYENİK DİŞ HEKİMİ, LÜX DİŞ KLİNİĞİ

  
4687 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın