Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam11
Toplam Ziyaret85996
İMPLANT

 İmplant, çeşitli nedenlerle kaybedilen dişlerin yerine çene kemiğine yerleştirilen yapay titanyum diş kökleridir. İmplantlar geleneksel kaplama ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlarken, yüzünüzde doğal bir görünümü de beraberinde getirir.

İmplant kimlere uygulanabilir?

kemik gelişimini tamamlamış tüm hastalara implant tedavisi uygulanabilir.

İmplant operasyonu sırasında acı hissedilir mi?

İmplant operasyonu sırasında ağız içine yapılacak lokal anestezi sayesinde hasta ağrı ya da acı hissetmemektedir.

İmplantların ağız içine yerleştirilmesi ne kadar sürer?

İmplant operasyonunun süresi ağız içine yerleştirilecek, implant sayısına göre değişmekle birlikte, bir implantın yerleştirilme süresi yaklaşık 15-20 dakikadır.

Diş çekimi yapıldıktan hemen sonra implant yapılabilir mi?

Bu konu ile ilgili 2 farklı uygulama vardır. Çekim yerinde herhangi bir iltihap ya da defekt yok ise, hemen o bölgeye implant yapılabilir. Ancak çekim yerinde herhangi bir defekt var ise, bu bölgeye yapay kemik tozu uygulaması yapılarak yaklaşık 2 ay kadar bekleyerek ve çekim yerinin iyileşmesi beklenmelidir.

İmplantlar yapıldıktan sonra protezler için ne kadar beklenir?

İmplant operasyonundan sonra implantın çene kemiği ile bütünleşmesi için 2-4 ay kadar beklenmesi gerekmektedir.

Eksik her diş için bir implant gerekir mi?

Her eksik diş için 1 implant gerekmez. Ağız içinde aynı bölgede birden fazla eksik diş var ise iki implant 3 ya da 4 protez diş yapılması için imkan sağlayabilir.

İmplant tedavisinin avantajları nelerdir?

  • İmplant uygulaması sonrası yapılan protezler doğal dişe en yakın yapıyı oluştururlar.
  • Geleneksel protezlere oranla daha iyi çiğneme ve konuşma fonksiyonu sağlamaktadırlar.
  • Diğer protezlere oranla daha estetik görünüme sahiptir.
  • İmplantlar sayesinde diş eksikliği yandaki sağlam dişlere dokunulmadan giderilebilmektedir.
  • Total protezlerde tutuculuğun artmasını sağlar. Şöyle ki, özellikle alt çene total protezlerinin tutuculuğu çok azdır. Bu nedenle hastada yeterli kemik seviyesi olmasa bile, alt çeneye 2 implant yerleştirerek, tutuculuk artmaktadır.

Diş implantının ömrü ne kadardır?

İmplantların ömür boyu sorunsuz kaldığı gözlemlenmiştir. Ancak, implantların ömrünün uzunluğunu etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Bunların başında hastanın ağız hijyenine ne kadar önem verdiği gelir.

İmplantların bakımı ve temizliği nasıl olmalıdır?

Her gün en az 2 kere protezlerinizi doğru bir şekilde fırçalamanız gerekmektedir. Etkili fırçalama teknikleri hakkında doktorunuzdan bilgi alabilirsiniz. Diş aralarını ve implantınızın çevresinde biriken yemek artıklarını ortamdan uzaklaştırmak için ara yüz fırçası ya da diş ipi kullanmanızda fayda var. Ağız hijyeninin sağlanması için gargara ya da ağız duşu kullanabilirsiniz. İmplant destekli protezler yenilenebilir mi? İmplant destekli protezler, tabii ki yenilenebilir. Yenilenme süresinde, daha önce yapılmış implantlar(vida bölümü) ağızda kalmaktadır, sadece implant üstüne yapılan protezler yenilenmektedir. İmplant destekli protezlerin de diğer protezler gibi birer ömürleri vardır. Protez bakımına ve ağız hijyeninize özen göstererek protezlerinizin ömürlerini uzatabilirsiniz.

İmplant operasyonundan sonra iyileşme ve bekleme süresinde dişsiz mi kalınıyor?

Hastalarımız bu süreyi dişsiz geçirmek zorunda kalmıyor. İmplant operasyonu sonrası protezler yapılana kadar beklenen süre için hastalarımıza geçici protez yapıyoruz.

Operasyondan ne kadar süre sonra sosyal hayata dönülür?

İmplant operasyonundan hemen sonra normal hayatınıza dönebilirsiniz. 

 

 


ÖZEL İMPLAMER AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ
313 75 25 -- 5555575025
ATATÜRK BULVARI MİMAR SİNAN CAD. SAĞLIK APT
.
.
.
.
.
 
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
 
.
.
.
.
.
.
.
.
.
 
.
 
.
.
.
.

.
Kuşadası implant,  kuşadası implant, kuşadası implant,  kuşadası implant,  kuşadası implant,  kuşadası implant, kuşadası implant , kuşadası implant,  kuşadası implant, kusadasi implant, kusadasi imlantat, kusadası implantat, kusadasi dentist, dentist in kusadasi, dentist in kusadasi , dentist in kusadasi,  dentist in kusadasi,  dentist in kusadasi,
KUSADASI DENTİSTRY, kusadasi dentistry, kusadasi zirconia, kuşadası implant , kuşadası implant,  kuşadası bleaching , Kuşadası ortodonti,  kuşadası çocuk diş hekimi,  kuşadası pedodonti 
  

SAĞLIK TURİZMİ, YURTDIŞI HASTALARI, AYDIN DİŞ HEKİMİ, DENİZLİ DİŞ HEKİMİ, İMPLANT  TEDAVİSİ, KUŞADASI ORTODONTİ , KUŞADASI İMPLANT,  KUŞADASI PEDODONTİ,  KUŞADASI ESTETİK,  KUŞADASI ŞEFFAF PLAK  ESTETİK DİŞ HEKİMİ, BOTOX, ORTODONTİ, DİŞ BEYAZLATMA, YAPRAK PORSELEN , PEMBE ESTETİK, BONDİNG

www.nazillidis.com .


.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Kuşadası implant, kuşadası implant,  kuşadası implant,  kuşadası implant,  kuşadası implant,  kuşadası implant , kuşadası implant,  kuşadası prf, kuşadası prf, kuşadası prf,  kuşadası prf,  kuşadası prf,  kuşadası prf,  kuşadası prf, kuşadası all on 4, kuşadası all on 4, kuşadası all on 4, kuşadası all on fore, kusadası immediat implant, kusadasi immediate implant, kuşadası immediate implant 

  
6321 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın